سبد خرید

0 Products - 0 ریال
Go to cart

توجه

 اعتبار قیمت کلیه محصولات تا پایان سال 1399 می باشد. قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعاليت‌های سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تاریخچه تمبر

اولین باری كه از تمبر در نامه ها استفاده شد در سال 1840 میلادی بود. در این سال مامور پستی که در اداره پست انگلستان مشغول کار بود، به اداره پست انگلستان مراجعه و درباره استفاده از تمبر بروی پاکت نامه ها به جای دریافت وجه از گیرنده نامه، پیشنهادی داد، این پیشنهاد بخاطر ساده کردن كارهای پستی با استقبال خوبی از سوی مسئولین وقت پست سلطنتی انگلستان روبرو گردید. چرا که تا قبل از ارائه این پیشنهاد مامورین پست در رساندن نامه خود و انجام کار روزانه با مشكالات زیادی مواجه بودند زیرا در بسیاری از موارد گیرنده محصولات برای شانه خالی كردن از پرداخت هزینه پستی از حربه های گوناگونی استفاده میکردند، در نتیجه گاهی مامورین پستی نامه‌های ارسال شده را در بعلت عدم دریافت هزینه به فرستندگان آنها برمی گرداندند - قبل از انتشار تمبر پست هزینه برحسب طول راه گرفته میشد در سال 1840 یكی از وزیران كابینه انگلستان بنام سر راولند هیل طرح پیشنهادی مامورین پست را بصورت لایحه به پارلمان انگلستان برد و برای اولین بار نمونه بسیار كوچكی از تمبر را كه هر فرستنده باید از پست خریداری و در پشت پاكت‌ بچسباند به نمایندگان ارائه داد، این طرح تصویب شد و اولین تمبر منتشر شد.قیمت این تمبر یک پنی بود و روی آن عكس ملكه ویكتوریا قرار داده شده بود كه نمونه‌های كمیاب و گران قیمتش هنوز هم موجود و در بین کلکسیونر های تمبر به پنی بلاک یک معروف است. اكثر كشورهای جهان مخصوصا کشورهای اروپایی ازاین ابتكار و استقبال زیادی كردند، ایران نیز كه خود زمانی موسس پست - چاپارخانه - در دنیا بود 19 سال بعد از کشورهای اروپایی در سال 1247 خورشیدی به چاپ و انتشار تمبر اقدام کرد.

اشتراک گذاری مطلب

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک میگذارم

ورود به حساب کاربریتمبرهای یادگاری

اقلام کلکسیونی دیگر

محبوبترینها